На Харківщині триває реалізація Програми підтримки Захисників, Захисниць та їхніх родин

Дата: 27.06.2024 13:30
Кількість переглядів: 74

Фото без опису

У ході засідання під головуванням заступниці начальника Харківської ОВА Віти Ковальської обговорили чинні державні та обласні програми з допомоги та підтримки ветеранів, Захисників, Захисниць та членів їхніх сімей. Також у ході дискусії учасники розібрали шляхи вдосконалення якості надання послуг з соціального захисту військовослужбовців.

Як зазначила Віта Ковальська, підтримка та соціальний захист ветеранів, Захисників і Захисниць та членів їхніх родин є одним із пріоритетних напрямків роботи ХОВА. Окрім обласної Комплексної програми підтримки, громади Харківщини розробляють та впроваджують власні програми.
Коштами держбюджету реалізується програма для захисників та захисниць з  забезпечення житлом. Торік субвенцію отримали 111 людей із них 83 вже придбали житло. Цього року на програму подалися 158 Захисників та Захисниць.

За словами в.о. директора Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА Тетяни Печури, ще однією популярною державною програмою серед Захисників та Захисниць є програма з професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені із військової служби. Минулого року цією програмою скористалися 77 осіб, а видатки з держбюджету склали понад 700 тисяч гривень.

На реалізацію Комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей на Харківщині з обласного бюджету було виділено на 2024 рік 116 мільйонів гривень. Програма передбачає надання одноразової грошової допомоги Захисникам і Захисницям у розмірі 20 тисяч гривень, одноразова грошова виплата у розмірі 50 тисяч гривень тим жителям області, які були позбавлені волі внаслідок агресії рф, відшкодування 50% вартості самостійного санаторно-курортного лікування, часткова грошова компенсація за виготовлення та встановлення пам'ятних знаків, надгробків на могилах загиблих або померлих Захисників і Захисниць, щомісячна адресна грошова допомога у вигляді 8 тисяч гривень до настання повноліття дітям загиблих.

Водночас з лютого 2024 року затверджено пілотний проєкт з зубного протезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність людей та територіальну цілісність України. На реалізацію програми передбачено 750 мільйонів гривень державних коштів. Наразі на Харківщині послуги з зубного протезування за програмою надають в 8 закладах охорони здоров’я.
Також Захисники і Захисниці Харківщини можуть отримати 50% компенсації за оплату навчання в ВИШах регіону. Для ветеранів, захисників та захисниць діють преференції під час вступної кампанії. Впродовж усього періоду здобуття професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти передбачено можливість утримання соціальної стипендії для осіб, які навчаються за державним або регіональним замовленням, забезпечення підручниками з бібліотечних фондів закладів освіти, безкоштовне забезпечення мережею Інтернет, надання учнівських або студентських гуртожитків тим особам, які навчаються на денній формі навчання. 

Крім того, обласною Програмою передбачається грошова винагорода Захисникам і Захисницям України за участь в наступних міжнародних змаганнях: «Ігри Нескорених», «Ігри воїнів», United States Air Force Trials та інші міжнародні змагання, які включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на відповідний рік, за проведення яких відповідальним є Міністерство у справах ветеранів України.

Харківська обласна військова адміністрація« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора