Аграрії Харківщини зможуть отримати пільговий кредит на придбання когенераційних установок

Дата: 21.06.2024 13:00
Кількість переглядів: 57

Фото без опису


Про це йшлося під час робочої зустрічі виконуючого обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, заступника начальника Харківської ОВА Євгена Іванова, директора Департаменту агропромислового розвитку ХОВА Андрія Дорожко з керівниками агропідприємств регіону.

Завдяки тісній співпраці профільних міністерств, Харківської ОВА та банків-партнерів було прийняте рішення щодо надання пільгових кредитів за програмою «5-7-9%» для придбання генераторів великої потужності і когенераційних установок для агропідприємств. Передбачається, що обладнання дасть змогу забезпечувати роботу елеваторів під час довготривалої відсутності світла.

За словами Тараса Висоцького, у Верховній Раді зареєстрований проєкт, який передбачає з липня скасувати імпортне мито та ПДВ на когенераційні установки. Також від початку червня запущена програма з надання знижки в 30% на перевезення сільськогосподарської продукції як через порти, так і через західний кордон «Укрзалізницею».

Крім того, під час засідання обговорили хід реалізації програми з надання субсидій на оброблювані угіддя до 120 гектарів для аграріїв з території можливих бойових дій. Програма передбачає надання 8 000 гривень за кожен гектар.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України розглядають перспективу запуску третьої хвилі прийому заявок, а також включення в програму підприємств, які не входять до зони активних бойових дій. Такі господарства зможуть отримати 4 000 гривень за кожен гектар оброблюваної землі.
Євген Іванов зазначив, що робота з профільними міністерствами та міжнародними партнерами задля створення сприятливих умов роботи агропромислових підприємств нашої області продовжується, адже мова йде про продовольчу і економічну безпеку. У перспективі до програми з надання субсидій можуть увійти тваринницькі комплекси.

Харківська обласна військова адміністрація« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора