Глобальний саміт миру: підсумкову декларацію підписали 80 країн та 4 організації

Дата: 17.06.2024 09:20
Кількість переглядів: 80

Фото без опису

15 та 16 червня у Швейцарії пройшов Глобальний саміт миру, який об'єднав понад 90 держав та 8 міжнародних організацій у прагненні відновлення безпеки та стабільності в регіоні.

Учасники Саміту напрацювали спільне комюніке та прийняли низку окремих рішень, які є важливими для подальшого майбутнього України. Підсумковий документ зосереджується на трьох питаннях, щодо яких більшість учасників Саміту миру дійшли консенсусу: ядерна та продовольча безпека, звільнення військовополонених.

Зокрема, будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю. Українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька атомна електростанція, повинні працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом.

Також повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів на Чорному та Азовському морях є надзвичайно важливими. Напади на торговельні судна в портах і на всьому маршруті, а також на цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними.

Крім цього, усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають бути повернуті в Україну.

Повний текст Спільного комюніке про основи миру розміщено на сайті Офіс Президента України за посиланням.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора