ООН допоможе відремонтувати на Харківщині понад 1000 приватних будинків

Дата: 12.03.2024 13:29
Кількість переглядів: 198

Фото без опису


Заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов провів зустріч із представниками Харківського офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.
Євген Іванов подякував УВКБ ООН та іншим міжнародним партнерам за підтримку, яка надходить жителям Харківщини з перших днів повномасштабного вторгнення, зокрема – прикордонних та прифронтових населених пунктів.

За його словами, на сьогодні в регіоні зареєстровано близько 530 тисяч внутрішньо переміщених людей. Першочерговим є запит на підтримку ВПО. Це питання перебуває на постійному контролі начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова.

УВКБ ООН та його партнери на місцях продовжуватимуть гуманітарну роботу в Харківській області, наголосив польовий операційний офіцер Тедді Лепоськи.
У поточному році УВКБ ООН планує забезпечувати громади наборами для екстреного ремонту та будівельними матеріалами відповідно до потреб; партнер «Карітас Україна» надасть грошову допомогу та підрядну підтримку для ремонту 500 будинків у Харківській області. Крім цього, УВКБ ООН через підрядника відремонтує 530 домогосподарств, ще 300 – забезпечить будматеріалами. Також планується встановлення модульних каркасних будинків для людей, чиї домівки були зруйновані внаслідок збройної агресії рф. Окремо йде робота над покращенням умови перебування у двох місцях тимчасового проживання в області на загальну суму $100 тисяч.

Тедді Лепоськи також зазначив, що одним із пріоритетних напрямків роботи є надання жителям Харківської області багатоцільової грошової допомоги, оскільки вона є найефективнішим та дієвим способом підтримки людей, які постраждали внаслідок війни.
У 2024 році УВКБ ООН впроваджуватиме грошову допомогу у розмірі 3600 гривень впродовж 3 місяців: для тих, хто постраждав від ракетних атак або артилерійських обстрілів, і для евакуйованих громадян. Реєстрація отримувачів підтримки відбуватиметься у створених в громадах багатофункціональних центрах захисту, за допомогою мобільних бригад на місцях та віддалено – через угоди про обмін даними між УВКБ ООН та місцевою владою на рівні громад.
Тедді Лепоськи додав, що впродовж року грошову допомогу від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців планують надати 32 000 жителям Харківщини.

Харківська обласна військова адміністрація« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора