Кіберполіція запрошує жителів області долучитися до соціального проєкту «Брама»

Дата: 29.02.2024 14:04
Кількість переглядів: 331

Фото без опису

Офіцери Департаменту Кіберполіції Національної поліції України під час брифінгу в Офіційному Медіацентрі розповіли, як ефективно протидіяти сучасним проявам кіберзлочинності.

За словами начальниці сектору Управління протидії кіберзлочинам у Харківській області Департаменту кіберполіції НП України Людмили Федорової, сьогодні кожен українець має змогу долучитися до боротьби з окупантами та протидіяти неправдивій інформації й ворожій пропаганді в інтернет-мережі. Саме для цієї мети було створено спільний проєкт Кіберполіції та волонтерів – «Брама».

Цей проєкт дає можливість кожному із підписників не лише дізнаватися про легальність того чи іншого інтернет-ресурсу, але й отримувати знання, підвищувати свій рівень кібергігієни, брати участь у тестових завданнях.
Одночасно учасники спільноти реально можуть допомогти правоохоронцям знищувати осередки ворожої пропаганди й ті джерела, які дають можливість вчиняти протиправні дії: шахрайство, поширення забороненого контенту чи протистояти булінгу, розповсюдженню наркотичних засобів.

Для того, щоб перевірити сумнівну інформацію, учасник проєкту має надати її правоохоронцям на телеграм-бот «Брама». В режимі 24/7 кіберцентр поліції опрацює надану інформацію. До прикладу, наразі волонтерами вже було надіслано для перевірки приблизно 140 тисяч лінків. Завдяки такій діяльності громадян правоохоронці блокують протиправні ресурси та встановлюють конкретних осіб, які займаються їх адмініструванням.
Кіберполіцейські зазначають, що для участі у проєкті не потрібно витрачати багато ресурсів, досить приділяти 10-15 хвилин у вільний час та виконувати певні завдання з пошуку та блокування сумнівного контенту.   

Так само інспектор управління протидії кіберзлочинам у Харківській області Департаменту кіберполіції НП України Олександр Загуменний підкреслив, що ще одним важливим напрямком згаданого проєкту є протидія онлайн-шахраям. При найменшій підозрі про сумнівні акаунти потрібно повідомляти поліцейським, зокрема це можна зробити через телеграм-бот «Брама»: https://t.me/+FVp2IctBvfBiODY6

Харківська обласна військова адміністрація« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора