Економіка та ринок праці Харківщини: виклики сьогодення та кроки до їх вирішення
В рамках національного проєкту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу», що реалізовує ГО «Розвиток бізнес-сектору України» в партнерстві з Міністерством економіки України, Державною службою зайнятості та за підтримки USAID у Харкові відбувся регіональний форум «Підготовка фахівців в центрах профтехосвіти ДСЗ: навчання українців для потреб бізнесу».
Захід зібрав значну кількість учасників, серед яких заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна, директорка Державної служби зайнятості України Юлія Жовтяк, керівництво Харківської обласної військової адміністрації; представники бізнесу та великих роботодавців регіону.
До участі у форумі долучився начальник Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов.
Учасники заходу обговорили виклики на ринку праці регіону та шляхи їх подолання, потреби підприємств у кваліфікованих кадрах і можливості підготовки фахівців на запит бізнесу, зокрема Харківським центром профтехосвіти Державної служби зайнятості.
«Сьогодні ми працюємо над розширенням діяльності центрів профтехосвіти на базі обласних центрів зайнятості, адже це дієвий інструмент, який здатен забезпечити підприємства кваліфікованим персоналом. Саме тут охочі здобути роботу можуть перенавчитися або опанувати нову професію, яка відповідатиме особистому запиту людини. Крім цього, для посилення цього напряму роботи оголошуємо набір роботодавців до складу наглядової ради в центрах. Члени цієї ради спільно зможуть формувати більш якісний запит щодо фахівців та якісно впливати на навчальний процес», – сказала заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
Харківський центр професійно-технічного навчання при Обласному центрі зайнятості є одним із ключових закладів у підготовці висококваліфікованих спеціалістів. У 2024 році навчання тут пройшли 2276 осіб, із яких 86% успішно працевлаштувалися. Центр пропонує 75 освітніх програм, що охоплюють різні напрями, зокрема сільське господарство, легку та харчову промисловість, енергоефективність, психологію, соціальну роботу, IT-сферу та підприємництво. Його матеріально-технічна база включає 38 навчальних кабінетів, 30 майстерень, лабораторію для підготовки молодших медичних сестер і три спеціалізовані майстерні для швачок.
Незважаючи на виклики, пов'язані з повномасштабною війною, Харківська обласна військова адміністрація у співпраці з профільними міністерствами докладає максимальних зусиль для підтримки місцевого бізнесу. Одним із важливих аспектів роботи стало активне партнерство з Обласним центром зайнятості, що спрямоване на працевлаштування жителів регіону, зокрема й внутрішньо переміщених осіб.
У 2024 році Харківщина долучилася до платформи «Діалог влади та бізнесу» — ключового інструменту для взаємодії підприємців із органами влади. Завдяки цій платформі вдалося не лише оперативно вирішувати актуальні проблеми, а й спільно планувати шляхи розвитку місцевого бізнесу в умовах війни.
Протягом року відбулося 12 засідань платформи, які об’єднали близько 2500 учасників. Розглянули понад 50 практичних питань, провели 300 консультацій та ухвалили важливі рішення для підтримки підприємництва та економіки регіону.
Джерело: Харківська обласна військова адміністрація.