Харківська ОВА активно реалізує Національні стратегії розвитку в області

Дата: 13.01.2025 10:00
Кількість переглядів: 131

Фото без опису


Одним із ключових напрямів для Харківської області залишається реалізація Стратегії ветеранської політики на період до 2030 року.
31 грудня 2024 року Харківська обласна військова адміністрація затвердила розпорядження з детальним планом заходів на 2025–2027 роки для впровадження цієї Стратегії. Документ передбачає комплексну підтримку ветеранів, ветеранок, їхніх родин, а також сімей полеглих героїв. Серед основних завдань: покращення медичного обслуговування, розвиток реабілітаційних послуг, підтримка психічного здоров’я, створення можливостей для працевлаштування та особистісного розвитку, а також увічнення пам’яті загиблих воїнів.
«Харківщина активно реалізує комплексну регіональну Програму підтримки захисників, захисниць і членів їхніх сімей. На період із 2024 до 2028 року передбачено фінансування понад 627,8 млн грн. Програмою передбачено адресну допомогу дітям загиблих захисників — щомісяця по 8 тисяч гривень до досягнення повноліття. Також передбачено виплати для осіб, звільнених із полону, кошти на облаштування могил і встановлення надгробків, а також премії спортсменам за досягнення на міжнародних і всеукраїнських змаганнях», — зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Для побудови ефективної системи охорони психічного здоров’я ухвалено Концепцію розвитку цієї галузі в Україні до 2030 року. Документ спрямований на вдосконалення психологічної допомоги, підвищення обізнаності населення про важливість ментального здоров’я та популяризацію його збереження.
«Харківська область першою в Україні підписала План заходів на 2024–2026 роки з реалізації Концепції розвитку психічного здоров’я. План включає підвищення обізнаності населення, розширення доступу до якісних психологічних послуг, а також заходи для зниження рівня самогубств, протидії булінгу в закладах освіти, профілактичної роботи з військовими та ветеранами», — наголосила заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська.
У межах програми ментального здоров’я «Ти як?» у Харківській області вже реалізовано низку важливих заходів:
проведено аналіз потреб у 20 громадах щодо дітей з особливими освітніми потребами, включно з визначенням їх кількості та потреби у фахівцях;
відкрито лабораторію спеціальної та інклюзивної освіти на базі ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, розпочато оснащення 10 інклюзивно-ресурсних кабінетів;
впроваджено проєкти з ментального здоров’я для дітей, студентів, ветеранів, працівників освітньої та медичної сфер;
функціонують 7 Центрів життєстійкості;
понад 4 тисячі фахівців пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP.
Також на Харківщині обговорили ключові положення Стратегії розвитку культури України на 2025–2030 роки.
Джерело: Харківська обласна військова адміністрація



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора