Чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані завжди мати при собі військово-обліковий документ

Дата: 22.07.2024 14:02
Кількість переглядів: 58

Фото без опису

Чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані завжди мати при собі військово-обліковий документ у паперовій чи електронній формі разом із документом, що посвідчує особу.
Їх мають право вимагати уповноважені представники ТЦК та СП або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби у період проведення мобілізації.

Перевірка військово-облікового документа може здійснюватися:
▪ у прикордонній смузі; 
▪ контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України — представниками органів охорони державного кордону або їхніх структурних підрозділів Держприкордонслужби; 
▪ за місцем проживання, роботи, навчання, у громадських місцях, громадських будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей, на пунктах пропуску (блок-постах) — уповноваженими представниками ТЦК та СП або поліцейськими. 

Під час перевірки військово-облікового документа уповноважений представник ТЦК та СП зобов’язаний назвати своє прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), посаду, а також пред’явити посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, разом з паспортом громадянина (посвідченням офіцера, військовим квитком). Уповноважений представник ТЦК та СП або поліцейський здійснює фото- і відеофіксацію процесу пред’явлення та перевірки документів із застосуванням технічних приладів.

У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному прослідувати до районного (міського) ТЦК та СП для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформлюється та вручається повістка.
❗ У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.
Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) ТЦК та СП для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.

У разі відмови прослідувати до районного (міського) ТЦК та СП поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Харківський ОТЦК та СП



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора