У Дергачах добудовують комплекс з переробки твердих побутових відходів

Дата: 16.03.2024 14:57
Кількість переглядів: 64

Фото без опису

 

Відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування під головуванням очільника комітету Олега Бондаренка.
У засіданні взяв участь начальник Харківської РВА Володимир Усов.

На засіданні розглянули хід будівництва першого комплексу з переробки твердих побутових відходів з системою збору, утилізації полігонного газу та виробництва електричної енергії. Його будують у Дергачах.
Будівництво майбутнього заводу майже завершено. Потужності підприємства дозволять створити 152 нових робочих місця та переробляти 250 тисяч тонн твердих побутових відходів на рік.
Реалізацію програми заплановано строком до 2035 року. Лінії підприємства дозволять проводити глибоке сортування, переробку органічних відходів, підготовку до транспортування тощо. Водночас, обладнання заводу вироблятиме електроенергію із полігонного газу обсягом понад 16 500 мВт на рік.

Як зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, загальна вартість реалізації проєкту з переробки сміття становить майже 260 мільйонів євро. Фінансування передбачається коштом іноземних донорів та громад. Після повноцінного запуску в роботу усіх заводів, потужності підприємств дозволять переробляти усі тверді побутові відходи, що унеможливить створення сміттєзвалищ на території Харківської області.

За словами Олега Бондаренка, Харківщина демонструє позитивний приклад роботи над переходом на сучасну європейську систему поводження з відходами.
Також учасники засідання обговорили обсяг збитків, спричинених збройною агресією рф на Харківщині. На сьогодні вони складають щонайменше 425 мільярдів гривень.

Харківська обласна військова адміністрація

c« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора