Сьогодні 23.01.2018 На головну       Форум       Мапа сайту       Допомога  
Навігація
Опитування

Чи довіряєте Ви владі?

 Повністю довіряю
 Скоріше довіряю
 Скоріше не довіряю
 Повністю не довіряю
 Важко відповісти
Пошук
Святкові заходи, присвячені Дню Державного Прапора та Дню  Незалежності  України
25 серпня 2015, 16:16

Святкові заходи, присвячені Дню Державного Прапора та Дню Незалежності України

Поділитися:
21 серпня в м. Мерефа у сквері імені Шевченка у мікрорайоні Артемівка розпочалися урочисті заходи, присвячені 24-річчю Незалежності України. 
Ігрово-розважальну програму для дітей підготували Мереф’янський дошкільний навчальний заклад №2 та Мереф’янський ліцей імені Героя Радянського Союзу В.П.Мірошниченка. Вся атмосфера навкруги була наскрізь пронизана патріотизмом: від віршів та вишиванок – до жовто-блакитного кольору кульок та квітів. Опісля відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника видатного діяча державотворення – Тараса Шевченка.
Жителі міста Мерефи пишаються тим, що народилися і живуть в Україні, адже більше ні в якій країні немає такого синього неба, золотих ланів та людей, які прагнуть свободи, миру та єдності.
22 серпня на майдані Перемоги біля пам’ятника Івана Сірку відбулося козацьке свято «Легенда українського козацтва – Іван Сірко», організоване Мереф’янським гетьманським козацьким товариством.
Для міста Мерефи Іван Сірко – знакова постать. Багато видань витримала написана сто двадцять років тому книжка академіка Дмитра Яворницького «Іван Дмитрович Сірко – славний  кошовий отаман війська запорозьких низових козаків». Про велич і письменницький хист полководця свідчить упорядкований професором Юрієм Мициком товстий том «Листи Івана Сірка». Народна пам’ять утримує світлий і таємничий образ народного вождя, козака-характерника. Одне з пояснень його прізвища полягає в тому, що він володів чарівним даром перекидатися на собаку (ставати Сірком). У ніч перед боєм він прибігав в образі пса у ворожий табір, слухав розмови в отаманських наметах, спостерігав дислокацію військ, а на ранок повертав собі людську подобу, був готовий майстерно й дотепно бити ворога.
Ім’я Івана Сірка назавжди пов’язане з історією козацтва та з історією славного міста Мерефи, а також з історією Харківського козацького Слобідського полку і слобідського козацького війська. Ми всі – духовні нащадки Сірка, у нас є рідна земля, яку ми нікому не віддамо, і ніякі вороги не зайдуть на нашу землю. Саме тому і було створене Мереф’янське гетьманське козацьке товариство – могутня організація, яка займається бойовими мистецтвами, яка служить нашій країні та яка передає естафету служіння молодому поколінню. 
З привітальними словами до мереф’янської громади виступили хранитель славного пам’ятника Івана Сірка – отаман Мереф’янського гетьманського козацького товариства Ігор Дзюба, отаман Харківського полку імені Івана Сірка Ігор Чорноіван, який  відзначив, що сьогодні ми відзначаємо день народження Сірка та День Незалежності, а також побажав миру, здоров’я та злагоди.
Церковний хор Храму Різдва Пресвятої Богородиці виконав духовний гімн України, а опісля святковий концерт відкрило урочисте вітання ансамблю «Козача Слобода» (кер. Анатолій Попонін). За невтомну працю та «щоб мир був на землі, хліб – на столі, а в серцях – радість, вдача та кохання» отаманам від імені гурту вручили коровай. Привітати мереф’ян зі святом завітав також і ансамбль народної пісні «Полум’я» з селища Знаменка Нововодолазького району. Окрему увагу слід зупинити на показовому виступі бойових мистецтв у виконанні учасників оборонно-спортивного центру Слобідського козацтва, від якого захоплювало подих. Перед виступом Слобожанських козаків відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника І.Сірку. Слід відзначити, що на цьому чудовому патріотичному святі настоятелю Храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Василію було вручено медаль «за заслуги перед Батьківщиною та перед народом України».
На цьому урочистості до 24-ої річниці Дня Незалежності України в місті Мерефі не закінчилися. Так, 24 серпня, на майдані Перемоги, відбувся чудовий святковий концерт. 
Після урочистого покладання квітів до пам’ятника Кошового Отамана Запорізької Січі – Івана Сірка, вихованці Мереф’янського міського будинку культури – вокальний ансамбль «Водограй» (кер. Руслан Дейнека) та Валентина Соболєва подарували присутнім чудові українські пісні, присвячені рідній Батьківщині. Прекрасним доказом того, що мереф’яни люблять свою неньку-Україну ще з дитинства були виступи найменших патріотів з розвиваючого дитячого центру «Семінолик».
 

 

Анонси подій
 
 
Інформери
 
  На головну | Мапа сайту | Написати листа  
  61034, м. Харків, Комсомольське шосе, 52, телефон 777-21-21