Медична служба Харківського району підводить підсумки роботи за 2017 рік

9 лютого в приміщенні райдержадміністрації  відбулася медична рада Харківського району з питання: «Підсумки роботи лікувально-профілактичних закладів Харківського району за 2017 рік»

 В роботі брали участь: голова районної ради Максим Литвиненко, заступник голови райдержадміністрації Оксана Малишева, головний спеціаліст Управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Марина Рахно, заступник голови обласного комітету Харківської обласної організації  профспілки працівників  охорони здоров’я України  В’ячеслав Чепурнов, представники профільних управлінь та відділів району, представники Мереф’янської ЦРЛ,  головні лікарі Центрів первинної медико-санітарної допомоги району, завідувачі амбулаторій  загальної практики сімейної медицини, лікарі ЗПСМ, завідувачі фельдшерських пунктів, районні фахівці.

На виконання державних та районних програм протягом минулого року у районі проведена суттєва робота з покращення матеріально-технічної бази медичних установ. На проведення капітальних та поточних ремонтів медзакладів було витрачено 7 млн. 657 тис. грн., на придбання обладнання спрямовано 2 млн. 424 тис. грн.

Як зазначили керівники району протягом року завершено ремонти закладів та відкрито для відвідувачів Мереф’янську та Хорошівську медичні  амбулаторії; проводяться ремонти Мереф’янської ЦРЛ, Васищівської та Будянської амбулаторій.
Поточні ремонти проведені в протитуберкульозному відділенні Мереф’янської ЦРЛ, амбулаторіях селищ Бабаї, Елітне, Пісочин, міста Південне. 
Для забезпечення надання стаціонарної медичної допомоги  забезпечені видатки на медикаменти та харчування: по медикаментах вартість 1-го ліжко/дня збільшено на 8,33 грн і склала 47,65 грн, по харчуванню – на 14,3 грн, склала 16,93 грн.
       
Ліжковий фонд залишився незмінним -340 ліжок, проведено 115583  ліжко-  днів.  
 
Урядова програма «Доступні ліки»:
використано  4,7 млн грн.. виписано  163294 рецептів, ліки отримали 67377 осіб.
 
Реалізація районних програм:
на виконання програми боротьби із захворюваннями на  туберкульоз використано  997,8 тис. грн; 
на виконання програми «Цукровий діабет» виділено 7,67 млн грн, виписано 18110 рецептів, обслуговано 2679 осіб;
на виконання програми «Онкологія»  виділено 2,78 млн грн, виписано 1528 рецептів, проліковано 837 чоловік;
на виконання програми «Здорова мати-здорова дитина» для придбання молочних сумішів для дітей з малозабезпечених сімей використано 369,5 тис. грн, харчування отримали 111 дітей. 
Придбано медикаменти для пільгового контингенту на суму 3, 181 млн грн, 2274 чоловіка були забезпечені пільговими медикаментами, витрати на одного хворого склали 1399 грн. 
       
Закуплено 59 слухових апаратів на суму 190,275 тис. грн.
         
Пільговим зубопротезуванням забезпечені 169 осіб  на суму 257,4 тис. грн.        
 
Триває реалізація концепції реформування системи первинної медичної допомоги. Проведено реорганізацію Центрів первинної медико-санітарної допомоги: на їх базі утворені некомерційні комунальні підприємства – 5 центрів первинної медичної допомоги Харківського району.
 
Крім того, на нараді поставлені чіткі конкретні завдання на 2018 рік.