Сьогодні 24.01.2018 На головну       Форум       Мапа сайту       Допомога  
Навігація
Опитування

Чи довіряєте Ви владі?

 Повністю довіряю
 Скоріше довіряю
 Скоріше не довіряю
 Повністю не довіряю
 Важко відповісти
Пошук

Релігійні свята у серпні-вересні 2009 року

Інформація про релігійні свята у серпні-вересні 2009 року
 
14 серпня православні віруючі святкують свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. Це свято утвердилося у Константинополі. Існував звичай виносити Чесне Древо Хреста на шляхи та вулиці для освячення місць через часті хвороби у серпні. Хрест пропонували народу для поклоніння. На Русі це свято поєдналося зі спогадами про Хрещення Русі 1 серпня 988 р. Є ще один переказ, пов'язаний з установленням свята на Русі. 1 серпня 1164 року князю Андрію Боголюбському було знамення: після перемоги на волзькими татарами з Володимирської ікони і Хреста Господнього зійшло дивне світло та осяяло місцевість. Це божественне видіння бачив і грецький імператор Мануїл, що воював з сарацинами та тисячі верст. Мануїл теж переміг ворога. Тоді Андрій Боголюбський і грецький імператор домовилися святкувати 1 серпня (14 серпня за новим стилем).
На це свято святяться вода та мед. З цього дня можна споживати мед нового врожаю. Цей день також називають Спасом-на-воді або Медовим Спасом. Також перший Спас називають Маккавеєм на честь родини Маккавеїв, що були страчені за віру в Ісуса.
14 серпня починається Успенський піст, встановлений на честі Успіня Пресвятої Богородиці. По своїй суворості він наближається до Великого посту. Піст триває два тижні до 28 серпня. У перший день Успенського посту, на Медовий Спас, в домах віруючих подають пісні пироги, булочки, пряники з медом і маком. У цей день трапеза починається з млинців з маком.
14-15 серпня 2009 року релігійні громади Свідомості Крішни відзначатимуть свято дня народження Крішни (однієї з іпостасей Бога в індуїзмі). 15 серпнярелігійні громади Свідомості Крішни святкуватимуть також день народження засновника Міжнародного товариства Свідомості Крішни Бхактіведанти Свамі Прабхупади.
15 серпня релігійні громади Римсько-католицької церкви та 28 серпняправославні релігійні громади відзначатимуть Успіння Пресвятої Богородиці.
В православ'ї це свято належить до двунадесятих. Відзначається як день завершення життєвого шляху Божої Матері.
Для кафедрального собору Успіння Пріснодіви Марії Римсько-католицької церкви м. Харкова це свято є храмовим.
Це свято є храмовим для всіх Успенських храмів. У Харківській області зареєстровано статути 23 релігійних громад на честь Успіння Пресвятої Богородиці - 19 Української Православної Церкви, 2 - Української Православної Церкви Київського Патріархату, 1 - Римсько-католицької церкви, 1 - Української Автокефальної Православної Церкви.
19 серпня православні віруючі відзначають свято Преображення Господнього (одне з двунадесятих свят), установлене у Православній Церкві у 4 ст. Свято встановлене в пам'ять Преображення Ісуса Христа, про яке йдеться у Євангелії від Луки. За Євангелієм, одного разу, коли Ісус зі своїми учнями молився на горі, обличчя його преобразилося, одяг став білим, а з хмари донісся голос: «Цей є син мій улюблений; слухайте його». Цією подією була підтверджена божественна сутність Ісуса Христа. В день свята у храмах відбувається урочисте освячення принесених плодів, тільки після освячення овочів та фруктів їх дозволялося їсти. В народі святе Переображення називають Яблучним Спасом. З цього часу починають їсти плоди та фрукти.
В день Яблучного Спаса печуть яблука, млинці, пироги з яблуками, грибами та ягодами. Пироги печуть з пісного тіста (не містить молока, яєць, вершкового масла).
Для Преображенський храмів це свято є храмовим. У Харківській області зареєстровано статути 14 релігійних громад на честь Преображення -12 - Української Православної Церкви, 1 - Української Автокефальної Православної Церкви, ] - євангельських християн-баптистів.
21 серпня 2009 року - більшість мусульман світу відзначатимуть початок священного місяця Рамадан 1430 року за хіджрою (мусульманським місячним календарем). Початок Рамадана повинен співпадати з молодим Місяцем, тому перший день "місяця поста і молитов" визначається окремо в кожній країні релігійною владою або обчислюється за астрономічними таблицями.
Проте, останнім часом все частіше лунають заклики визначати єдину для всіх мусульман дату початку Рамадану.
Єдина дата початку священного місяця сприятиме об'єднанню мусульман з різних країн. Рамадан - місяць виснажливого мусульманського посту, молитов, благочестивих справ.
За мусульманським віровченням, саме в цей священний місяць пророку Мухаммеду був посланий Коран.
Традиційно в цей час припиняли війни і конфлікти, звільняли полонених і надавали допомогу тим, хто її потребує.
Під час Рамадана заохочуються прояви турботи до бідних, рекомендується багато молитися, думати на релігійні теми.
У цей місяць віруючі просять у Всевишнього відпущення гріхів і читають молитви, зокрема, і спеціальну - "Таравіх", яка здійснюється лише в Рамадан, проводять багато часу за читанням Корану. Цього місяця здійснення добрих справ вважається особливо важливим. Згідно з висловом пророка Мухаммеда, Аллах збільшує значущість кожної з них у 700 разів.
Протягом дня мусульманам забороняється їсти і пити, розважатися. Після вечірньої молитви наступає час легкої їжі, зазвичай фініків, горіхів, молочних продуктів.
Піст обов'язковий для всіх здорових людей, крім вагітних жінок, матерів, які годують дітей молоком, а також маленьких дітей. Від дотримання посту звільняються хворі і ті, хто знаходиться в дорозі.
За традицією, кожна сім'я повинна хоч би раз влаштувати для родичів, друзів і сусідів пишний іфтар - вечірню трапезу після денного посту.
В багатьох країнах світу, в тому числі не мусульманських, іфтар влаштовується для мусульман світською владою.
Завершиться Рамадан одним з двох найбільших свят ісламу - триденним Ід аль-Фітр (у перекладі з арабського - Свято розговіння).
29 серпня православні віруючі святкують Перенесення з Єдеси і Константинополь Нерукотворного Образу Господнього, це свято ще називають Хлібним Спасом. Мова йде про "Чудотворну" ікону, яка являла собою рушник, на якому залишився лік Ісуса. На Русі це свято такої називали Спасом-на-полотні. Особливе вшанування цього свята виявилося : іконопису: ікона Нерукотворного Спаса - одна з найпоширеніших.
14 вересня православна церква відзначає церковне новоліття - початок церковного року.
18-20 вересня відзначатиметьсяєврейське свято Рош-Гашана (Новий 5770-й рік). Відзначається на честь створення миру, воно символізує почато нового року й завершення року що йде. Існує переказ, що в дні Рош-Гашана Бог відзначає в Книзі життя, яка доля очікує в наступаючому році кожного з людей: «...кому жити й кому вмерти, кого очікує спокій, а кого – блукання, кого - благополуччя, а кого - терзання, кому призначена бідність, а кому – багатство». Щира віра в те, що Бог бажає всім добра й благополуччя, перетворює цей день у свято.
У цей час євреям запропоновано проаналізувати свої вчинки за весь попередній рік і підготуватися до року, що починається. Міркуючи про майбутнє, євреї просять миру, згоди, здоров'я. Звук шофара (баранячий ріг) призиває: «Опам'ятайтеся ті, хто дрімає, хто витрачає відпущені роки безглуздо. Оглянете душі свої й добрими зробіть справи ваші».
Божественний суд - основний релігійний зміст свята.
Щоб повернутися на "шлях істинний", людина має оцінити свої вчинки й  пройти 4 ступені каяття:
1.   усвідомлення та осмислення вчинків розумом та інтелектом;
2.   відчуття їх серцем;
3.   виправлення практичними справами того, що можна виправити;
4.   обіцянка самому собі, що не будеш більше робити погано.
Три книги розкриваються в Рош-Гашана: одна - для злодіїв, і засуджені Всевишнім до смерті; друга - для справжніх праведників, як: Всевишній присуджує життя; третя - для звичайних людей, чиї вчинки зважуються та чекають рішення з Рош-Гашана до Йом-Кіпура.
Рош-Гашана святкується протягом двох днів, 1-го й 2-го числа єврейського місяця тишрей. Цього року це свято святкується протягом 30 вересня - 1 жовтня. Це свято відзначається в Ізраїлі всіма. У цей день  дарують один одному подарунки, посилають поздоровлення тим, хто далеко. Родина збирається за столом, що прикрашають традиційні святкові блюда. Звичайно, будь-яка людина хоче, щоб рік, що починається, був для нього гарним, «солодким». От чому в цей день на стіл подається багато блюд, що символізують побажання «повного», щасливого року.
Залежно від місцевих традицій ці блюда можуть мінятися, але майже всюди в єврейських сім'ях подають:
рибу - символ родючості:
голову (баранячу або риб'ячу) - щоб бути «на чолі», а не у хвості;
моркву кружечками - за формою й по кольорі вона повинна нагадувати золоті монети, багатство;
круглу солодку халу з ізюмом - щоб рік були повним, здоровим;
овочі й фрукти - у знак надії на рясний урожай;
яблука й мед - шматочок яблука, вмочивши його в мед, з'їдають на початку трапези відразу після хали, «щоб рік був солодким і щасливим».
У м. Харкові та Харківській області діє 5 релігійних громад, з них три знаходяться у м. Харкові (2 громади ортодоксального іудаїзму та 1 громада прогресивного іудаїзму), по одній громаді знаходяться у м. Чугуєві та у м. Лозова.
20 вересня - коли закінчується священний місяць Рамадан, наступає
одне із двох великих свят Ісламу, що називається свято розговіння Ід-аль-
Фітр (тюрк. Ураза-Байрам, Рамадан-байрам).
Для кожного віруючого свято - це причетність до радості всіх одновірців і гарна можливість для поповнення духовного досвіду. Свято розговіння для мусульманина — це, у першу чергу, прощання із благословенними днями місяця Рамадан, коли кожному мусульманину надавалася гарна можливість вирости духовно, утихомирити страсті за допомогою дотримання поста, більшого прагнення до благочестя, надання допомоги нужденним.
У Рамадан-Байрам мусульманам пропонується віддаватися настрою свята, вкушати їжу й питво, поститися ж у цей благословенний день неможна.
У цей день мусульмани всього миру, зробивши омивання, надягають святковий одяг і поспішають у мечеть на колективну молитву. Після цього віруючі обмінюються поздоровленнями, ідуть у гості або запрошують до себе на святкову трапезу.
Свято також відзначене вкрай важливим приписанням релігії: у цей день мусульмани виплачують нужденним людям обов'язкове пожертвування, що називається закят уль-фітр.
Також у цей день прийнято відвідувати батьків, старших і хворих, відвідувати цвинтарі, поминаючи покійних, читати над могилами уривки зі Священного Корану й просити Всевишнього про полегшення їх участи.
21 вересня православні віруючі відзначатимуть свято Різдва Пресвятої Богородиці. У православ'ї це свято відноситься до двунадесятих. Це перше двунадесяте свято церковного року, тому що церковний рік починається 1 вересня (за старим стилем). Його значення визначається тією роллю, яка відводиться церквою Божій Матері, яка подарувала світові Спасителя Ісуса Христа. Свято Різдва Богородиці склалося не раніше другої половини 5 ст., тоді ж була складена більш менш повна біографія Богородиці.
Обґрунтовуючи божественність Марії, церква стверджувала, що вона була зачата "по божьему обетованию". Католицька церква у 1854 році навіть прийняла догмат про непорочне зачаття Марії її матір'ю Анною. Однак православна церква цей догмат не визнає.
Основна ідея свята полягає у тому, що кожен віруючий має намагатися йти шляхом великих праведників, серед яких провідне місце займає Богородиця. Особою любов'ю Богородиця користується у віруючих жінок для яких вона є заступницею перед Богом.
У Харківській області зареєстровано статути 16-ти релігійних громад на честь свята Різдва Пресвятої Богородиці, з яких 14 — Харківської єпархії Української Православної Церкви, 1 - Української Греко-католицької церкви, 1 - Української Автокефальної Православної Церкви
27 вересня православні віруючі відзначатимуть двунадесяте свято Воздвиження Животворяшого Хреста Господня. Це свято встановлене на згадку про Віднайдення і Воздвиження Хреста Христова. Ця знаменна подія відбулася за імператора Костянтина Великого, який першим з римських імператорів припинив гоніння на християн.
Рівноапостольний імператор Костянтин, завдяки Божій допомозі одержав в трьох війнах перемогу над ворогами, бачив на небі Боже знамення - Хрест із написом «Цим победиши». Гаряче бажаючи відшукати Хрест, на якому був розп'ятий Ісус Христос, Костянтин направив у Єрусалим свою матір, благочестиву царицю Олену. Хоча свята цариця Олена до цього часу була уже в похилих роках, вона з наснагою узялася за виконання доручення.
Римські імператори-язичники намагалися повністю знищити в людстві спогади про священні місця, де постраждав за людей і воскрес Ісус Христос. Імператор Адріан наказав засипати землею Голгофу й Труну Господню і на штучному пагорбі поставити капище язичеської богині Венери й статую Юпітера. На це місце збиралися язичники й робили ідольські жертвоприносини.
Розшукуючи Животворящий Хрест, цариця Олена розпитувала християн і іудеїв, але довгий час її пошуки залишалися безуспішними. Нарешті, їй указали на одного старого єврея на ім'я Іуда, що повідомив, що Хрест заритий там, де стоїть капище Венери. Капище зруйнували й, після молитви, почали копати землю. Незабаром була виявлена Труна Господня і неподалік від неї три хрести, дощечка з написом «Ісус Назорей, Цар Іудейський», зроблена за наказом Пілата, і чотири цвяхи, що простромили Тіло Ісуса Христа.
Щоб довідатися, на якому із трьох хрестів був розп'ятий Рятівник, Патріарх Макарій по черзі став підносити хрести один за іншим до важкохворої жінки. Від двох хрестів не відбулося ніякого чуда; коли ж поклали третій хрест, то вона за годину зцілилася. Трапилося, що в цей час несли тіло для поховання. Тоді стали покладати хрести на померлого; і коли поклали третій хрест, покійний ожив. Побачивши воскреслого, усі переконалися що знайдено Животворящий Хрест.
Християни просили святителя Макарія підняти, спорудити Хрест, щоб усі могли благоговійно споглядати Його. Тоді Патріарх і інші духовні особи почали високо піднімати Святий Хрест, а народ, волаючи: «Господи, помилуй», поклонявся Чесному Древу.
У Константинополь свята Олена привезла із собою частину Животворяшого Древа й цвяхи. Рівноапостольний імператор Костянтин повелів спорудити в Єрусалимі величний і великий храм на честь Воскресіння Христова, що включав у себе й Труну Господню, і Голгофу. Храм будувався близько 10 років. Свята Олена не дожила до освячення храму; вона померла в 327 році. Храм був освячений 13 вересня 335 року. Наступного дня. 14 вересня, установлено було святкувати Воздвиження Чесного й Животворящого Хреста.
Основною ідеєю свята Воздвиження є те, що кожна людина, подібно до Христа, проходить в житті "Хресний путь", що веде її до спасіння. У святкових проповідях підкреслюється роль хреста, необхідність для кожного віруючого нести свій хрест.
В народі свято отримало назву медового спасу, через те, що за часом співпало з другим збором меду. За традицією мед освячувався в храмах.
У Харківській області діє 5 релігійних громад на честь свята Воздвиження Чесного і Животворяшого Хреста Господнього - 4 Української Православної Церкви, 1 - Української Православної Церкви Київського Патріархату.
27 вересня релігійна   громад Святого Вікентія де Поль Римсько -католицької церкви відзначатиме храмове свято. З 27 вересня 2009 року по 27 вересня 2010 року всі релігійні громади Римсько-католицької церкви на честь Святого Вікентія де Поль відзначатимуть ювілейний рік, присвячений 350-річчю   зі   смерті   Святого.   Вікентій   де   Поль (1581-1660)   — засновник католицького місіонерства у Франції. Папою Римським Левом XIII у 1881 році об'явлений покровителем справ милосердя.
28 вересня іудейські    релігійні    громади    м. Харкова   та   області святкуватимуть свято Йом-Кіпур. Йом-Кіпур - Судний день, день спокути, поста та прощення. У цей день просять пробачення, спокути та очищення за всі гріхи перед Богом та людьми.
У стародавності, коли в Єрусалимі ще стояв Храм, у Судний день первосвященик робив процедуру самоочищення, входив у храм, готовив жертву для заклання й приносив її в спокуту гріхів усього народу Ізраїлева. Сьогодні суть обрядових дій перейшла із Храму в синагогу, а місце жертвопринесення зайняли молитви.
Йом-Кіпур - це кульмінація Десяти Днів Покаяння. Його настрій - це настрій замисленості, занурення у себе, у роздуми про життя та долю, про хиткість та уразливість нашого життя і наших планів. В державі Ізраїль в Йом-Кіпур заборонена будь-яка робота, зачинені заклади та підприємства, не працює транспорт. У цей день до синагог приходять навіть ті люди, які протягом року не приходили.
В Йом-Кіпур здійснюють 5 молитов, у всіх молитвах містятьсяпрохання про милосердя та прощення.
30 вересня православні відзначатимуть свято на честь мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. У IIст. н.е. Римський імператор Адріанжорстоко закатував та вбив трьох сестер-християнок Віру, Надію таЛюбов за їхнє небажання відректися від віри в Ісуса Христа. Їхня мати Софіяпомерла через два дні після похорону дочок. Святу Софію разом із дочками церквою прираховано до ліку святих.

 

 

Анонси подій
 
 
Інформери
 
  На головну | Мапа сайту | Написати листа  
  61034, м. Харків, Комсомольське шосе, 52, телефон 777-21-21